کد خبر: 75766
7 نشانه اینکه برای ازدواج آمادگی دارید
از شروط مهم ازدواج آمادگی روحی زوجین است که با نبودش اگر بهترین امکانات و شرایط مالی را هم داشته باشیم در زندگی موفق نمی شویم.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، ازدواج مقوله مهمی است که باید در وقت مناسب و با دقت انجام شود اما گاهی برخی از افراد بدون اینکه شرایط لازم برای ازدواج را داشته باشند کورکورانه وارد زندگی زناشویی می شوند. در زندگی های زناشویی که زوجین آمادگی ازدواج از لحاظ روحی را ندارند مشکلات زیادی به وجود می آید که نه تنها زندگی خودشان را تحت الشعاع قرار می دهد بلکه آثار مخرب آن در زندگی اطرافیانشان نیز هویدا می شود. از شروط مهم ازدواج آمادگی روحی زوجین است که با نبودش اگر بهترین امکانات و شرایط مالی را هم داشته باشیم در زندگی موفق نمی شویم.

افرادی که آمادگی ازدواج دارند از خواسته های کوچکشان می گذرند و با تمام توان ضعف هایشان را برطرف می سازند و برای ساختن یک زندگی خوب تمام تلاش خود را به کار می برند . آن ها بیشتر از همیشه کار می کنند و پولشان را پس انداز می کنند و به پس اندازبه عنوان تلاش برای هموار کردن جاده ای که با همسر آینده شان قرار است از آن بگذرند، نگاه خواهند کرد.و در نهایت برای ساختن یک زندگی خوب انگیزه کافی را دارند و خود را تغییر می دهند.

اگر برای یک رابطه دیگر و ازدواج آماده باشید بدون آنکه متوجه شوید دیگر به خاطر شکست های قدیمی تان عذاب نمی کشید.

کسانی که آمادگی ازدواج دارند با اینکه می دانند ساختن یک زندگی تازه سختی های زیادی را به همراه دارد ، اما از ساختن یک زندگی مشترک نمی ترسند و آینده را مبهم و ترسناک تصور نمی کنند.

از ویژگی های افرادی که آمادگی ازدواج دارند این است که دوست دارند به جای تنهایی با خود در کنار فرد مورد نظرشان باشند و وقتشان را با او بگذرانند. افرادی که از لحاظ روحی آماده ازدواج نیستند، تنهایی برای آن ها با ارزش تر از بودن با شریک زندگیشان است و از هر فرصتی برای تنها بودن استفاده می کنند.

از ویژگی های افرادی که آمادگی ازدواج دارند این است که به بچه دار شدن علاقه پیدا می کنند و بیشتر از قبل به مادر/ پدر شدن فکر می کنند حتی اگر در گذشته علاقه نداشته اند و از بغل کردن کودکان امتناع ورزیده اند.

هنگامی آماده ازدواج هستید که به دیگر اعتماد کنید و قدرت اعتماد کردن به دیگران را پیدا کنید و علاقه داشته باشید به کسی اعتماد و اتکا پیدا کنید. هنگام فکر کردن به آینده خودتان را تنها نمی بینید و شریک زندگیتان را در کنار خود تصور می کنید.اگر شرایط ازدواج را داشته باشید در برنامه ریزی های زندگی مشترکتان خواسته ها و محدودیت های شریک زندگیتان را در نظر می گیرید.

پایگاه خبری ایرانیان موفق