کد خبر: 77188
پنجمین مسابقه بین المللی دانش آموزی دانش مغز برگزار می شود
آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز و انجمن علوم اعصاب ایران پنجمین مسابقه بین المللی دانش آموزی دانش مغز را با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی برگزار می‌کند.

به گزارش ایسنا، پنجمین مسابقه بین‌المللی دانش‌آموزش دانش مغز (۲۰۱۹ Brain Bee) با هدف علاقه‌مند کردن دانش‌آموزان به یادگیری در مورد مغز و کارکردهای آن، پرورش استعدادهای جوان، ‌استفاده از ایده‌های نو و هدایت نسل پویای امروز به تحصیل در حوزه علوم اعصاب، به صورت سالیانه در سطح دنیا برگزار می‌شود.

این مسابقات جهانی هر ساله در زمینه علوم اعصاب برگزار می‌شود که پنجمین دوره از این مسابقات با مشارکت آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز ویژه دانش آموزان متوسطه  ۱۳ تا ۱۸ سال خواهد بود.

این رویداد در دو مرحله برگزار می شود، مرحله اول به صورت آزمون تئوری و به زبان فارسی در سطح کشور است و برگزیدگان این مرحله پس از گذراندن دورههای آمادگی، در دوره دوم مسابقه که به زبان انگلیسی است، شرکت خواهند کرد. برگزیدگان نهایی مرحله دوم به رقابت‌های جهانی که امسال در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

مرحله اول مسابقه دانش مغز ۲۰۱۹، پنج‌شنبه ۲۲ آذرماه سال جاری در تهران و مراکز استان‌ها برگزار خواهد شد و دانش‌آموزان تا روز دوشنبه ۵ آذرماه قادر خواهند بود برای شرکت در این مسابقه، ثبت‌نام کنند.

پایگاه خبری ایرانیان موفق