کد خبر: 79965
هومن افاضلی: تیم ملی حداقل باید به فینال جام ملت‌های آسیا صعود کند/ از لحاظ فردی جزو بهترین‌ها هستیم
هومن افاضلی، مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد که شاگردان کارلوس کی‌روش حداقل باید به فینال جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا صعود کنند.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به وضعیت تیم ملی در آستانه جام ملت‌های 2019 آسیا و ارزیابی‌اش درباره این تیم اظهار داشت: این تیم از لحاظ فردی یکی از بهترین تیم‌های ملی ماست که بعد از انقلاب دیده‌ایم. تعداد زیادی از بازیکنان در خارج از ایران بازی می‌کنند و مسئله مهم این است که ما تیم جوانی داریم، ولی اکثر بازیکنان باتجربه هستند و با بازی در تورنمنت‌های مهم آشنایی دارند. از طرفی ما تا مرحله نیمه نهایی هم با هیچ‌کدام از تیم‌های بزرگ بازی نمی‌کنیم و در آن سوی جدول یکی از تیم‌های بزرگ حذف خواهد شد. این شرایط هم طبیعتاً به سود ما خواهد شد.

وی درباره اینکه آیا توقع مردم و رسانه‌ها از تیم ملی برای قهرمان شدن، منطقی است یا خیر، تأکید کرد: همان‌طور که گفتم تیم ملی تا مرحله نیمه نهایی رنگ هیچ تیم بزرگی را نمی‌بیند. با این شرایط ما نباید در نیمه نهایی یک بازی سخت را ببریم و به فینال برسیم؟ به نظر من تیم ملی حداقل باید به فینال جام ملت‌های آسیا صعود کند. ما در یکی از سه کمپ برتر دنیا اردو زدیم و مراحل آماده‌سازی تیم ملی هم خیلی خوب پیش رفت. در مورد بازی‌های دوستانه هم باید بگویم که خودمان دوست نداریم با تیم‌های قوی و بزرگ بازی کنیم.

 مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که اصلی‌ترین رقیب ایران چه تیمی است، گفت: تیم‌هایی مثل کره جنوبی، ژاپن و  استرالیا رقیبان سنتی ایران هستند و چند تیم دیگر هم می‌توانند به موفقیت در این جام امیدوار باشند.