printlogo


کد خبر: 65642تاریخ: 1396/04/11 12:11
برای کودکان اولین مرکز ام آر ای کودکان کشور افتتاح شد
برای کودکان اولین مرکز ام آر ای کودکان کشور افتتاح شد
اولین مرکز خدمات جامع تصویر برداری کودکان با نصب اولین دستگاه «ام آر ای» اطفال با حضور وزیر بهداشت در مرکز طبی کودکان تهران افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران روز یکشنبه در حاشیه مراسم افتتاح این مرکز در جمع خبرنگاران گفت: مرکز طبی اطفال به عنوان بزرگترین بیمارستان کودکان کشور، تاکنون دستگاه ام آر ای مخصوص کودکان نداشت که به کمک یکی از خیرین چهل درصد از هزینه شش میلیارد تومانی ساخت این مرکز تامین شد و بقیه هزینه آن را هیات امنا وزارت بهداشت تامین کرد.

وی افزود: امروز همچنین اولین آی سی یو شیرخواران با ایجاد 12 تخت مراقبت های ویژه شیرخواران افتتاح می شود که برای ساخت آن 68 میلیارد تومان هزینه شده است. جعفریان اضافه کرد: مرکز طبی کودکان مهمترین مرکز ارجاعی کودکان بیمار از سراسر کشور است و بیش از ظرفیت خود کار می کند و برای ارایه خدمات مناسب به مردم حداقل به دو برابر امکانات و تخت های موجود نیاز دارد.

وی افزود: مشکل دیگر این مرکز پایین بودن تعرفه های خدمات طب اطفال است که امیدواریم با اصلاحات تعرفه ها این مشکل نیز کاهش یابد. دکتر رضا شروین بدر نیز در جمع خبرنگاران گفت: امروز علاوه بر افتتاح اولین مرکز ام ار آی کودکان و اولین بخش ای سی یو شیرخواران کشور مرکز جامع تست های ریوی کودکان و مرکز تشخیص بیماری های قلب جنین و مرکز جامع خدمات نوروفیزیولوژی برای اخذ نوار مغز، عضله و چشم کودکان افتتاح می شود.

شروین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا گفت: مهمترین مشکل مرکز طبی اطفال، کمبود تخت بیمارستانی است زیرا این مرکز با ضریب اشغال 95 درصد با تمام ظرفیت خود مشغول خدمات رسانی به بیماران از سراسر کشور است. وی اضافه کرد: متوسط اقامت بیماران در این مرکز 5/5 روز است و این مرکز که هم اکنون 145 تخت بیمارستانی دارد نیازمند تعداد تخت های بیشتری برای ارایه خدمات مناسب به مردم است.

شروین همچنین از افتتاح مرکز طبی شماره دو در آینده نزدیک در منطقه 18 تهران خبر داد و گفت:‌ مرکز جدید برای ارایه خدمات فوق تخصصی اطفال افتتاح خواهد شد.


لینک مطلب: http://siona.ir/News/65642.html