printlogo


کد خبر: 80023تاریخ: 1401/05/11 06:17
قدردانی از خیر مدرسه ساز در شبکه مستند
قدردانی از خیر مدرسه ساز در شبکه مستند
در راستای تکریم و معرفی خیرین مدرسه ساز، مستند 10 قسمتی «انسان سازان» تولید شد

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

شبکه مستند به مناسبت درگذشت حاج ابوالقاسم پرداختی با پخش مستند «پرداختی در چیذر»  یاد و خاطره این خیر مدرسه ساز را گرامی می دارد.

تهیه‌کننده مجموعه مستند «انسان سازان» دراین‌باره گفت: شبکه مستند با همکاری خیرین مدرسه ساز تهران و مشارکت اداره کل آموزش و پرورش  شهر تهران، در راستای تکریم و معرفی خیرین مدرسه ساز مستند 10 قسمت «انسان سازان» را تولید  کرده است.

وی اضافه کرد: یکی از قسمت‌های این مجموعه با نام «پرداختی در چیذر» روایتی از زندگی و فعالیت‌های ابوالقاسم پرداختی خیر مدرسه‌ساز و عضو فقید مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران و رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز شمیرانات است و امشب به مناسب درگذشت این خیر ارجمند پخش می‌شود. 

علی شهاب الدین تصریح کرد: این قسمت به کارگردانی مشترک رضا اکبریان گالش کلایی و پیام میرتبریزیان مروری بر فصل‌هایی از زندگی خیری  است که  کسی دست خالی از در خانه‌اش برنگشته است. زنده یاد پرداختی عضو هیئت امنای مجمع خیرین مدرسه ساز شهر تهران و همچنین رئیس مجمع خیرین شمیرانات بود و از اقداماتش می‌شود به ساخت چندین فضای آموزشی از جمله مدرسه  فاطمه بنت اسد "س" و مدرسه ابوطالب "ع" در منطقه یک تهران برای دانش آموزان و توسعه و تجهیز فضاهای درمانی برای معلولان اشاره کرد. 

او گفت: پرداختی بانی ساخت مدرسه‌ای در چیذر بود، مدرسه‌ای که خودش هم در آن تحصیل کرد و بعدها خودش این مدرسه را که فرسوده شده بود از نو ساخت و تا آخر عمر تمام هزینه‌های جاری این  مدرسه را بر عهده داشت. 

حاج ابوالقاسم پرداختی بامداد 9 مرداد درگذشت، به همین مناسبت پرتره این خیر پیشکسوت دوشنبه 10 مرداد ساعت 22:30 از شبکه مستند پخش می‌شود.


لینک مطلب: http://siona.ir/News/80023.html