printlogo


کد خبر: 80028تاریخ: 1401/05/18 06:40
ارومیه-سرو به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد
ارومیه-سرو به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد
راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی "سرو" می‌تواند موجب افزایش چشمگیر اشتغال در منطقه شود.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی "سرو" می‌تواند موجب افزایش چشمگیر اشتغال در منطقه شود.

حجت‌الاسلام سیدسلمان ذاکر، با اشاره به آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی ارومیه ـ سرو، اظهار داشت: منطقه ویژه ارومیه ـ سرو به سختی تصویب شد و بیش از 12 سال نمایندگان مجلس ارومیه برای تصویب آن تلاش کردند.

وی تصریح کرد: این موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام مانده بود، اما با اصرار مجلس شورای اسلامی و با امضای 150 نفر در آن به تصویب رسید.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: هم‌اکنون 500 هکتار زمین در فاز 3 جاده سلماس و 400 هکتار زمین درست چسبیده به گمرک و پایانه سرو، برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی زمین خریداری شده است.

وی گفت: بی‌تردید با راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه ـ سرو و ایجاد واحدهای سنگبری بزرگ مقیاس، شهرک نساجی و شهرک کیف و کفش می‌توان اشتغال فراوانی را برای مردم منطقه ایجاد کرده و تحول بزرگی را برای استان، فراهم کرد.

ذاکر بیان کرد: هم‌اکنون بخش خصوصی پای کار آمده و شرکت را به نام خود ثبت کرده تا کار را آغاز کند البته مسئولان استانی به دنبال ایمیدرو هم بودند تا از آنها برای سرمایه‌گذاری دعوت کنند اما سابقه نشان می‌داد که این اتفاق نمی‌افتد و یا آنان علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در این زمینه ندارند.

وی گفت: اما زمانی که بخش خصوصی به ارومیه آمد و امکانات بزرگراهی و عبور و مرور سهل و آسان را مشاهد کرد و همچنین دسترسی به فرودگاه و زیرساخت‌های مربوط به آب، برق و گاز را به عینه دید، با رغبت بیشتری برای سرمایه‌گذاری آمد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بنابراین بخش خصوصی پس از ثبت شرکت، به جذب نیرو پرداخته و فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.


لینک مطلب: http://siona.ir/News/80028.html