printlogo


کد خبر: 80042تاریخ: 1401/05/18 08:36
هدفم کمک به ورزش کشور است
هدفم کمک به ورزش کشور است
کارشناس خبره ورزشی گفت: هدفم کمک به ورزش کشور است تا بتوانیم حوزه ورزش زنان و مردان را در فعالیت‌های بین‌المللی قوی‌تر کنیم.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

مهین فرهادی‌زاد کارشناس خبره ورزشی، بعد از ثبت‌نام در پست نایب‌رئیسی کمیته ملی المپیک اظهار داشت: به دلیل تجربه 40 ساله‌ای که در ورزش داشتم و با توجه به این که برای من هزینه شده و باید این تجربه در جایی به کار آید، فکر کردم که در کمیته ملی المپیک در خدمت عزیزان باشم. نکته‌ مهم این که شرایط کمیته ملی المپیک از یک طرف و فضایی که افراد باید برای مسئولیت‌هایی که در کمیته ملی برای خود متصور باشند از طرف دیگر باعث شد تا من فکر کنم که شاید بتوانم در این بخش موثر باشم.

وی افزود: در حوزه فعالیت‌های المپیکی سال‌ها به‌عنوان سرپرست تیم‌های تیراندازی و قایقرانی فعالیت داشتم و در برنامه‌های متعدد ورزشکاران دختر و گاهی تیم‌های دختران و پسران را در مسابقات بین‌المللی، بازی‌های آسیایی و حتی المپیک همراهی کردم. من در سه دوره المپیک به‌عنوان سرپرست تیم تیراندازی بودم و در چهار دوره بازی‌های آسیایی به عنوان سرپرست ورزشکاران تیراندازی و قایقرانی حضور داشتم و معاون کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا بودم. در 4 دوره بازی‌های زنان کشورهای اسلامی به‌عنوان معاون و مسئول فنی بازی‌ها فعالیت داشتم. در یک دوره هم معاون اجرایی بودم.

این کارشناس خبره ورزشی ادامه داد: شاید بد نباشد که بگویم وقتی دوهزار ورزشکاران زن را از حدود 50 کشور در 18 رشته ورزشی در ایران دور هم جمع می‌کنیم، کار هماهنگی این تعداد ورزشکار کار بسیار سنگینی است که انجام این هماهنگی با توجه به سال‌ها تجربه‌ای که داشتیم انجام شد. مسئولیت اجرایی اولین دوره مسابقات پایتخت‌های کشورهای اسلامی برعهده من بود که طی آن 600 نفر از زنان مسلمان در این دوره از بازی‌ها حضور داشتند. در دو دوره هم عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک بودم و در واقع این‌ها تجریبات من در حوزه المپیک کمیته ملی المپیک است. ضمن این که بنده سال‌ها در آموزش و پرورش نیز فعالیت داشتم و مدیرکل تربیت بدنی دختران بودم. در حال حاضر در دانشگاه مدرس هستم. این‌ها فعالیت‌هایی است که می‌تواند در ایفای نقش بهتر در حوزه نایب رئیسی کمیته به من کمک کند.

معاون اسبق ورزش زنان وزارت ورزش در تشریح اهدافش برای حضور در انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: هدفم کمک به ورزش کشور است تا بتوانیم حوزه ورزش زنان و مردان را در فعالیت‌های بین‌المللی قوی‌تر کنیم و با فعالیت خوبی که در میادین و مجامع بین‌المللی داریم بتوانیم کرسی‌های موثری برای زنان و مردان کشورمان کسب کنیم تا جایگاه ورزش کشورمان روز به روز بالاتر رود.


لینک مطلب: http://siona.ir/News/80042.html