شناسایی ابزار سنگی 2.5 میلیون ساله در الجزایر

گروهی از باستان شناسان موفق به کشف ابزار سنگی ۲.۴ میلیون ساله و استخوان های تعدادی حیوان در الجزایر واقع در شمال آفریقا شده اند.
عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی تاکید کرد

نقش اصلاح نژاد گیاهان در بحران کمبود آب

دانشیار گروه آموزشی بیوتکنولوژی و به‌نژادی گیاهی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: علم بیوتکنولوژی و اصلاح نژاد گیاهان می‌تواند در کمک به بحران کمبود آب مفید واقع شود.

87 درصد مردم آمریکا از نداشتن وزن نرمال رنج می‌برند

نتایج یک بررسی جدید که توسط دانشمندان آمریکایی منتشر شده بیانگر آن است، بیش از 87 درصد مردم این کشور از نداشتن وزن نرمال رنج می‌برند.
زن و شوهر جان ایرانی که از «فورد» درخواست همکاری دارند

«ازدواج» عامل پیشرفت این زوج مخترع

زوج موفق ایرانی که به دلیل اختراعات جالبشان از شرکت خودروسازی فورد هم درخواست همکاری دارند می‌گویند ازدواج موفق باعث شده تا سرعت پیشرفتمان بیشتر شود.

ایران از کشورهای مطرح خاورمیانه در حوزه درمان دیسک بدون جراحی

یک فلوشیپ فوق تخصصی درد گفت: ایران از کشورهای مطرح خاورمیانه در حوزه درمان دیسک بدون جراحی شناخته می‌شود به طوریکه سالانه صدها نفر از بیماران کشورهای همسایه برای درمان وارد ایران می‌شوند.
طهرانچی خبر داد

تشکیل سرای نوآوری آزاد انرژی و مواد/تفکیک معاونت‌های آموزشی علوم مختلف در دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به یک اقدام دانشی و یک اقدام عملیاتی واحد تهران‌جنوب در حوزه مواد و انرژی اشاره و تأکید کرد: در حوزه آموزش، با نگاه معاونت علوم انسانی، مهندسی یا پزشکی به هر یک از این علوم توجه خواهیم داشت.

تعجب اروپایی‌ها از فناوری پیشرفته صد در صد ایرانی/ جسارت حضور در رقابت نابرابر با دست خالی و تلاش عالی

محققان ایرانی با دست خالی، هزینه کم و در مدت زمان کوتاهی با تلاش شبانه‌روزی فناوری پیشرفته صد در صد ایرانی را ساخته‌اند که اروپایی‌ها از انجام آن تعجب کردند.