زنانی که نامشان در تاریخ جهان باقی ماند

تاریخ معمولاً زنان را نادیده می‌گیرد. اما زنانی وجود دارند که با شجاعت و دلاوری نام خود را بر دیوار تاریخ حک کردند.

فرهنگ کارآفرینی

می‌توان در امواج سهمگین تحولات, جزیره‌ای کوچک و باثبات ساخت و با قراردادن حصارهای به‌ظاهر مستحکم, جامعه را از تبعات مثبت و منفی تحولات مصون نگاه داشت.

درس‌هایی از موفقیت برنامه خندوانه برای استارتاپ‌ها و کارآفرینان

بررسی مسیر حرکت خندوانه از شروع تا انتهای سری دوم این برنامه، که به نوعی فاز بلوغ این برنامه بود، می‌تواند نکات مفیدی برای علاقمندان به کارآفرینی و کسب و کار به‌همراه داشته‌باشد.

خلاقیت شناسی شغلی، نوآوری و کارآفرینی

«خلاقیت» عبارت از تولید یک فکر نو و دست یابی به یک راه حل جدید برای رفع یک نیاز و یا حل یک مسأله می باشد.

رابطه فرهنگ و اقتصاد

جامعه نوعی سیستم اجتماعی است . سیستم اجتماعی ، معلول روابط اجتماعی است. روابط اجتماعی بر خلاف روابط طبیعی، اموری قطعی و تکوینی نیستند .

زمینه هایی که فرهنگ اسلامی برای کارآفرینی ایجاد می کند

به عقیده رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب بابای دارا- بابای نادار، پندهای پدر و مادر به فرزندان پایه در عادت های فرهنگی دارد. او می گوید که فرزندان به آموزش های بیشتر و متفاوتی نیازمندند. آنان باید قانون های بازی- قانون های متفاوت بازی - را یاد بگیرند. فرزندان امروز به آموزش های پیچیده تری نیاز دارند.
«پایتخت» 5 با تصاویر هوایی؛

فیلمبرداری مجموعه پایتخت5 فردا آغاز می شود

الهام غفوری تهیه کننده پایتخت درباره فصل پنجم این سریال به کارگردانی سیروس مقدم گفت: این سریال امروز در شیرگاه استان مازندران کلید خورد و قرار است امروز بیشتر تصاویر هلی شات گرفته شود.

نقش عوامل فرهنگی در گرایش به کارآفرینی

واقعیت این است که فرهنگ ملی و عوامل سیاسی تاثیر گرایش به کارآفرینی بر عملکرد سازمانی را تعدیل می‌کنند و عوامل تعدیلگر شامل نوع سازمان و عوامل محیطی و نوع استراتژی هستند.

فرهنگ کارآفرینی، کارآفرینی فرهنگی ایران در1404

تاکنون کارآفرینی، در جهان فقط در حوزه کسب و کار و آن هم در بعد اقتصادی مطرح بوده است و آنجایی هم که از کارآفرینی اجتماعی، سیاسی و یا فرهنگی صحبت شده است عمدتاً به معنی کشف، جذب و بهره برداری از فرصت­های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی درآمدزا و سودآور بوده است نه صرف کارآفرینی اجتماعی، سیاسی یا فرهنگی.

خودتان را بشناسید تا کارآفرین شوید

بسیاری از کارآفرینان جدید، برای به دست آوردن مزیت رقابتی تلاش بسیاری می کنند و شما باید از اهرم شکست ها برای به دست آوردن موفقیت های بزرگ تر استفاده کنید.