مهمترین چالش صادرات ایران، صدور مجوزهای متعدد است.

مقدسی: ترانزیت خارجی از ۵ میلیون تن عبور کرد.

دو هزار میلیارد تومان اعتبار جهت گسترش آموزش فنی و حرفه ای

شعار ما در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای این است که «دنبال آن هستیم تا آینده، ادامه راه گذشته نباشد» بلکه آمادگی حرفه‌ای را به توسعه حرفه‌ای تبدیل می‌کنیم و تغییر رویکرد از شغل محور به شایستگی محور را پیگیری می‌کنیم.

بهره‌گیری از منابع تجدیدپذیر؛ توصیه یا الزام

منابع منتشر کننده گازهای گلخانه‌ای از مهمترین عوامل آلودگی محیط زیست و تغییرات زیست محیطی است که به عنوان دغدغه‌ای جهانی، ذهن محققان و دانشمندان را به خود معطوف کرده است؛ در این بین‌ بخش برق از مهمترین منابع انتشار این گازها به شمار می‌رود.

برگزاری نخستین رویداد کندوره در بندرعباس+فیلم

معاون سیاسی و امنیتی استان هرمزگان گفت: کارآفرینی حلقه گم‌شده امروز جامعه ما است. همه ایرانیان اعم از زن و مرد،تحصیل‌کرده و غیرتحصیلکرده باید یک فعالیت اقتصادی داشته باشند تا جامعه به‌درستی اداره شود.

واحد پیام نور بوموسی آماده ارئه خدمات ویژه علمی است

نشست همکاری مدیر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور هرمزگان و معاونت دانش و پژوهش نیروی دریایی سپاه درخصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری های پژوهشی در حوزه های کارآفرینی و ارتباط با صنعت انجام شد.
مدیرعامل بانک کشاورزی خبر داد:

آخرین خبرها از وام اشتغال روستایی

مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به آخرین خبرها از وام اشتغال روستایی؛ گفت: در رویکرد جدید سند زمین‌ کشاورزان به عنوان ضمانت در بانک پذیرش می‌شود و دیگر آنها مجبورنیستند، دنبال سند شهری یا کارمند دولتی بگردند.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری مطرح کرد؛

ایجاد کارآفرینی برای پرستاران در حوزه مراقبت های تخصصی

ایجاد کارآفرینی برای پرستاران در حوزه مراقبت های تخصصی/راه اندازی نخستین شتاب دهنده مراقبت و رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: سازمان نظام پرستاری با مشارکت مرکز شتابدهی و نوآوری سلامت دیجیتال در حال راه اندازی شتابدهنده تخصصی حوزه مراقبت و سالمندی است تا با استفاده از ظرفیت های ارزشمند پرستاران از یکسو و توسعه فناوری نوین در این حوزه از سوی دیگر زمینه ساز ارتقای سلامت جامعه و ایجاد کارآفرینی دانش بنیان و فناورانه در حوزه پرستاری باشد.

مجتمع مس قاضی کندی هشترود باعث رونق اشتغال در منطقه می‌شود

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وجود مجتمع مس قاضی کندی هشترود باعث اشتغال زایی و کارآفرینی و رونق منطقه می‌شود، گفت: طبق اظهارات سرمایه گذاران، پیش بینی می‌شود حداقل برای 500 نفر به صورت مستقیم در این منطقه اشتغال زایی می‌شود، برای راه اندازی این مجتمع در اولین فرصت، بنده به طور جدی پیگیر این موضوع هستم.
با امضای تفاهم نامه سازمان فنی و حرفه‌ای با دانشگاه پیام نور؛

آموزش مهارتی دانشجویان پیام نور برای ورود به بازار کار کلید خورد

طی تفاهم نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه پیام نور، طرح توانمندسازی دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه با رویکرد تقویت شایستگی های شغلی و حرفه ای مورد نیازبازارکار کلید خورد
مدیرعامل شرکت زرآونگ تجارت؛

کیش شاهد اتفاقات خوبی خواهد بود

مدیرعامل شرکت زرآونگ تجارت رمز موفقیت هر بنگاه اقتصادی را اعتماد سهامداران دانست و گفت: اگر در هر مقطعی موفقیتی کسب می شود، نتیجه اعتماد سهامداران بوده و نکته‌تر مهم‌تر صداقت در عمل و تلاش خالصانه است.

آموزش زالودرمانی در همایش یک روزه!

بزاق زالو به دلیل برخورداری از برخی آنزیم های شناخته شده برای درمان و جلوگیری از بسیاری از بیماری ها از جمله سکته مغزی و قلبی، زالودرمانی را به یک حرفه نان و آب دار تبدیل کرده است، حرفه ای حساس در حوزه سلامت که گویا در کشورمان از نظارت کافی برخوردار نیست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد:

صنایع دستی زمینه ایجاد اشتغال زیادی دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:صنایع دستی از جمله مواردی است که زمینه ایجاد اشتغال بسیار دارد و زمینه سودآوری خوبی هم برای فعالان این عرصه فراهم می‌کند لذا نباید از این ظرفیت‌ها که در همه استانها وجود دارد غافل شویم.

ایجاد سالی 70 هزار فرصت شغلی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به پرداخت تسهیلات به 19 هزار و 750 طرح اشتغال روستایی گفت: سالانه به طور میانگین 60 تا 70 هزار فرصت شغلی از سوی این صندوق ایجاد می‌شود.
خطیب جمعه ابرکوه:

«سفر رهبر انقلاب به ابرکوه» غبار محرومیت را از این شهر دور کرد/ ابرکوه بیش از هر چیز به کارآفرینی نیاز دارد

امام جمعه ابرکوه گفت: شهرستان ابرکوه، پس از انقلاب و بویژه در ده سال گذشته، تحول چشمگیری در بخش اقتصاد و کارآفرینی با احداث کارخانجات لبنی، دامی، کاشی سرامیک و فولاد و انواع تولیدات در بخش صنعت ومعدن داشته است.

هند الگوی کارآفرینی در جهان

به گفته یکی از بزرگ‌ترین کارآفرینان موفق جهان، دولت هند توانسته است در سال‌های اخیر با حمایت از شرکت‌های نوپا و تغییر سیاست‌های تجارت داخلی خود به یکی از بزرگ‌ترین الگوی کارآفرینی در جهان معرفی شود.
مسعود عتیقی درباره نجوم مطرح کرد:

ایجاد مرکز منسجم نجوم آماتوری موجب کارآفرینی می شود

رئیس انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: ایجاد مرکز منسجم و فعال کشوری مثل انجمن نجوم آماتوری ایران موجب ایجاد جو رقابتی و کارآفرینی می شود.

برگزاری جدیدترین همایش مولتی‌برند

برگزاری جدیدترین همایش مولتی‌برند طی برگزاری همایش برند ملی در سالن همایش‌های صداوسیما طی هفته گذشته، مجموعه ۴۵۸ دیزاین و باشگاه خودرویی ZCC موفق به کسب نشان عالی ارزش‌آفرینی ملی، نشان زرین مصرف‌کننده، تندیس زرین برند ملی، نشان لیاقت و کارآفرینی و درنهایت دریافت نشان شناسایی بین‌المللی اتحادیه اروپا شده بود.