ماجرای اجباری شدن تولید نمک یددار و ضرایب هوشی که افزایش یافت

نمک سفره رییس پژوهشکده علوم غدد درون‌ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همزمان با سی‌امین سالگرد طرح "شناسایی و مقابله با کمبود ید در کشور" گفت: تلاش‌ها طی ۳۰ سال گذشته سبب شده که بیش از ۷۵ میلیون ضریب هوشی به کودکان و نوجوانان کشور اضافه و از بروز ۳۰ میلیون گواتر جلوگیری شود.

بخش‌های مختلف یک طرح کسب و کار -قسمت دوم: توصیف شرکت

پس از خلاصه‌ی اجرایی، دومین بخش یک طرح کسب و کار، توصیف شرکت است.

نقش کار آفرینی در توسعه اقتصادی و بازاریابی

امروز در این مقاله به ویژگی‌های "اقتصاد دانش محور" اشاره شده و کارآفرین به عنوان نیروی محرکه اصلی مورد توجه قرار می‌گیرد. در این نظام اقتصادی نوآوران، صاحبان فکر و ایده سرمایه‌های اصلی یک بنگاه اقتصادی و از عوامل اصلی توسعه پایدار محسوب می‌شوند.

بخش‌های مختلف یک طرح کسب و کار - (۱) خلاصه اجرایی

از امروز و در چند مطلب پیوسته و کوتاه، بخش‌های مختلف یک طرح کسب و کار برای شما مخاطبان عزیز ایرانیان موفق ارائه می‌گردد.

جملاتی که کارآفرین ها باید با آنها زندگی کنند

قرار دادن سرمایه خود در کارهای تولیدی با دانستن انواع خطرات احتمالی چندان کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد زیرا آینده کاملا مبهمی دارد. اما خیلی از افراد در این مسیر موفق می شوند. دلیل آن نیز ایمان داشتن به کاری است که انجام می دهند.

جملاتی که کارآفرین ها باید با آنها زندگی کنند

کارآفرین بودن یعنی اینکه بتوانید انواع پیچیدگی ها را حل و فصل و با انواع چالش های دایمی دست و پنجه نرم کنید. قرار دادن سرمایه خود در کارهای تولیدی با دانستن انواع خطرات احتمالی چندان کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد زیرا آینده کاملا مبهمی دارد.

ثبت نام از فارغ‌ التحصیلان بیکار آغاز شد+لینک

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه «کارورزی» ویژه ثبت نام کارجویان دانش‌آموختگان دانشگاهی برای اشتغال را راه اندازی کرد.

کارآفرینی اجتماعی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد

«کارآفرین همیشه در جستجوی تغییرات است، به آن واکنش نشان می‌دهد و آن را به عنوان فرصتی به کار می‌بندد».

هفت جریان سازنده برای کارآفرینان اجتماعی

روند رو به رشد کارآفرینی اجتماعی در سال‌های اخیر و فعالیت‌ها و نوآوری‌های زیادی که در این زمینه انجام شده است، نوید یک عصر طلایی در کارآفرینی اجتماعی را می‌دهد.

معرفی حوزه‌های کسب و کار در حال رشد به علاقمندان کارآفرینی :بخش اول

پیشرفت‌های دنیای فناوری سرعت تغییرات دنیا را به بالاترین حد خود رسانده‌است. در نتیجه این تغییرات، نیازها و گرایش‌های مصرف‌کنندگان هم مدام در حال تغییر است.

سایه ترس از شکست در فضای کسب و کار:

ارزیابی شاخص جهانی کارآفرینی در ایران نشان می دهد شاخص درک فرصت های کارآفرینانه در سال گذشته بهبود یافته اما ترس از شکست کسب و کار هنوز بالا است؛ با این حال 7 راهکار برای ایجاد فضای کارآفرینی و توسعه آن ارائه شده است.

عناوین روزنامه های امروز

عناوین روزنامه های امروز19/2/1396
ورود سامانه بارشی جدید به کشور؛

هوا باز هم پاک خواهد شد

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد و افزود: شدت بارش در استان‌های اصفهان، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان رضوی و شرق خوزستان خواهد بود.

این جملات مثبت را افراد موفق هر روز به خود می‌گویند

کافی است نگرش‌تان را اصلاح کنید تا اعمال‌تان اصلاح شود. در این زمینه لازم است با افکاری که مقدمات موفقیت شما را فراهم می‌کند آشنا شوید.

عناوین روزنامه های امروز

عناوین روزنامه های امروز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
یک رویداد:

زندگینامه جمیله صادقی؛ بنیان‌گذار شرکت تاکسی سرویس زنان در ایران

برخورد با زنانی که هر روز به او مراجعه می‌کردند و تحقیق در مورد مشکلات زنان در زندان، او را به فکر انداخت که باید برای زنانی که هیچ مهارتی ندارند، سنی از آن‌ها گذشته و نمی‌توانند جذب بازار کار دولتی شوند یا سرپرستی ندارند تا خرج‌شان را بدهد کاری انجام دهد.

راه اندازی پایگاه امدادرسانی هلال احمر در نوروز 96

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی گفت: این جمعیت برای خدمت رسانی به مسافران در نوروز 96 یک هزارو 333 پایگاه امداد رسانی در قالب ثابت، موقت و داوطلب یار راه اندازی کرده است.

سازمان تأمین اجتماعی استخدام میکند

معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی از استخدام پیمانی نیروی انسانی مورد نیاز در بخش‌های بیمه و درمان این سازمان در سال جاری خبر داد.

اپلیکیشن موبایلی آموزش‌های پیش از ازدواج

معاون ساماندهی امور جوانان گفت: اپلیکیشن موبایلی آموزش‌های پیش از ازدواج فروردین ۹۶ رونمایی می‌شود.

اکران بهاری کمپین «خوب برای همه» در تهران در آستانه نوروز

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از اکران بهاری کمپین «خوب برای همه» در پایتخت در آستانه نوروز ۹۶ خبر داد.